Mechanika průmyslových robotů ROMAT

Společnost Carl Cloos Schweisstechnik GmbH úspěšně působí v oblasti robotizované automatizace svařovacích výrobních procesů již od roku 1978.

Svým zaměřením na výrobu přístrojů MIG/MAG a WIG a robotizovaných systému ROMAT na klíč se CLOOS v oblasti svařovací techniky představuje jako dodavatel s kompletní nabídkou.

Výhodou pro zákazníka je skutečnost, že všechny součásti robotizovaného zařízení počínaje řízením robotu, přes polohovadla pracovních dílů a systémy čidel, až po svařovací zdroje a svařovací hořáky jsou vyvinuty a vyrobeny jedním dodavatelem.

Velkým plusem společnosti CLOOS jsou systémová řešení speciálně přizpůsobená požadavkům zákazníka – kompaktní robotizované svařovací buňky či komplexní výrobní linky.

Velkým plusem společnosti CLOOS jsou systémová řešení speciálně přizpůsobená požadavkům.

Díky novým, racionálním technologiím svařovacích procesů jako je technika MIG/MAG-TANDEM, plazmové (práškové) svařování a svařování páskovou elektrodou je použití robotu ještě ekonomičtější.

Velkým plusem společnosti CLOOS jsou systémová řešení speciálně přizpůsobená požadavkům zákazníka – kompaktní robotizované svařovací buňky či komplexní výrobní linky.

Na celém světě už ve všech metalurgických odvětvích vyrábí více než 4.000 systémů ROMAT.

Flexibilní, vysoce výkonná síť prodeje a servisu zajišťuje prostřednictvím více než 40 zahraničních zastoupení mezinárodní klientelu.

Mechanika

Mechanika průmyslových robotů ROMAT je řešena konstrukcí s otáčivými klouby.

Roboty mají kompaktní, modulárně vystavěný design a disponují osmi osami; velký akční rádius zaručuje efektivní fungování ve všech polohách. Jako doplněk k univerzálně použitelnému standardnímu provedení ROMAT 320 je mechanika jednotlivých typů robotů vynikajícím způsobem přizpůsobena nejrůznějším dílenským požadavkům.

Průmyslové roboty ROMAT 350 a ROMAT 410 tak díky svým různě prodlouženým třetím osám umožňují optimální přístup i k velmi objemným dílcům. Použití vysoce výkonných dynamických servopohonů umožňuje nosnost do 10/15 kg.

Moderní kompaktní hnací mechanismus zajišťuje vysokou přesnost reprodukce < 0,1 mm. Konstrukce, která je speciálně přizpůsobena tvrdým průmyslovým podmínkám, je optimalizovaná pro vysokou využitelnost při současně podstatně nižších nárocích na údržbu. Roboty jsou uzpůsobeny pro montáž na podlaze, na stěně a nad hlavou.

Řízení a programování

Řízení ROTOL

Řízení robotu ROTROL II nabízí uživateli všechny výhody softwaru speciálně přizpůsobeného požadavkům svařovací techniky.

Je založeno na výkonných prvcích standardního počítačového procesoru. Digitální pohonný systém s vysokým, rozděleným výpočetním výkonem dodává robotu dynamické pohybové vlastnosti a vysokou přesnost dráhy během svařování.

Zašlete dotaz/sjednejte si schůzku

  • 603 432 204