Cit pro optimální svařovací procesy

Pomocí našeho systémového řešení pro automatizované svařování a řezání QIROX zapojíme vysoce moderní svařovací techniku do Vaší svařovací výroby. Hlavním úkolem našich senzorických systémů je zajištění kvality díky přesně probíhajícím svařovacím procesům. Dále se zvyšuje flexibilita Vašeho zařízení zkouškou a vyrovnáváním tolerancí mezi naprogramovanými dráhami a reálnými obrobky.

Pro nejrůznější materiály a aplikace jsou Vám k dispozici na výběr senzory CLOOS, které se osvědčily v praxi a které automatizované svařování dále zdokonalují inteligentním řízením a vedením. Optimalizovaným workflow se minimalizují dodělávky. Tak můžete pracovat ještě hospodárněji a vyrábět kvalitní výrobky.

Vždy ten správný senzor

Na základě intenzivní konzultace vyvíjíme komplexní řešení, která jsou ušitá na míru. Abychom díky automatizaci svařovacích procesů dosáhli maximální efektivity, jsou veškeré komponenty individuálně sladěny s příslušnými podmínkami a požadavky výroby.

To platí obzvláště pro segment senziriky. Pro tuto oblast jsme vyvinuli čtyři výrobky s různými výkonovým spektrem:

Taktilní senzor plynové trysky

Pomocí elektromechanického principu snímání zajišťuje CLOOS senzor plynové trysky začátek a nebo konec sváru. Odchylky způsobené tolerancemi materiálu jsou korigovány.

Senzor elektrického oblouku

Během svařování měří senzor elektrického oblouk CLOOS, zda poloha skutečně souhlasí s naprogramovanou dráhou. Při odchylkách, například tepelnou deformací, robot pozná skutečnou konturu.

Laser-offline senzor

Systém snímá a před začátkem svařovacího procesu a nebo konec sváru offline a zaznamenává naměřená data. Prostřednictvím těchto dat se programování upravuje dle naměřeného skutečného stavu.

Laser-online senzor

Tento Hich-Tech senzor nabízí maximální flexibilitu. Měření dráhy obrobení probíhá online během svařování – poloha nástroje např. svařovacího hořáku nebo laserového paprsku, rovněž různé procesní parametry se kontinuálně upravují pro dosažení optimálního výsledku svařování.

V souladu s Vašimi výrobními cíli přebírají různé úlohy. Kromě toho lze taktilní senzor plynové trysky a rovněž laserový distanční senzor kombinovat se senzorem elektrického proudu.

Zašlete dotaz/sjednejte si schůzku

  • 603 432 204